Adsense Reklam Yerleşimi

Adsense ile para kazanmanın ilk kuralı, iyi ve Adsense politikalarına uygun reklam yerleşimidir. Rastgele reklam yerleşimi yapılmış sitelerimde elde ettiğim kazançların ve tıklama oranının, siteye uygun yapılmış reklam yerleşimine göre oldukça düşük olduğunu gözlemledim. Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalar ve edindiğim bilgilere göre iyi bir reklam yerleşiminin bir sitenin olmazsa olmazı olduğuna emin oldum ve şuan tüm sitelerimde uygun reklam yerleşimi ile kazancımı maksimum seviyeye, reklam tıklama oranlarını ise ideal seviyeye ulaştırdım.

Adsense reklam yerleşimi ile ilgili bazı soruların cevaplarını aşağıdaki soru cevap bölümünden inceleyebilir. Reklam yerleşimi için form aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle web site adresinizi bana iletin. Sitenizi inceleyip adsense reklamlarını analiz edeceğiz ve sitenize uygun reklam alanlarını tespit edeceğiz.

Adsense kazancını arttıran veya azaltan bir çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerden bir tanesi de reklam yerleşimidir. Uygun reklam yerleşimi sonrası tıklama oranlarınızda artış görülecektir. Ancak kazançlar sektöre, içeriğe, ziyaretçiye ve daha bir çok etkene bağlı değişkenler içerdiği için, kesin kazanç artışı garantisi kimse veremez. Ancak şuana kadar yaptığım tüm çalışmalarda hem kazançlarda hemde tıklama oranlarında artış görülmüştür.

Reklam yerleşimi için ilk olarak WordPress admin bilgilerinizi talep ediyorum. Adsense hesabınızın özelliklerine göre 4-5 farklı reklam birimi olarak oluşturulmuş reklam kodlarını, txt dosyası olarak tarafıma iletmeniz gerekiyor.

Hayır. Adsense reklam politikaları gereği kodlarda değişiklik yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sebeple kodlarda en ufak bir değişiklik yapmamaktayım.

Reklam yerleşimi işlemi sizin tüm bilgileri iletmenizin ardından ortalama 2-3 saat arasında tamamlanıyor. Ancak olası iş yoğunluğu zamanlarında 1 gün içinde reklam yerleşimi işlemi tamamlanmış oluyor.