Site İçi SEO Ayarı

SEO, Search Engine Optimization kısaltılmış halidir. SEO çalışması ile internet sitenizi arama motorlarına tanıtabilir, belli başlı kurallar çerçevesinde sitenizi dilediğiniz anahtar kelimeler ile üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Web sitelerinin insanlar tarafından ziyaret edilebilmesi için arama motorları çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Sitenizi arama motorlarının seveceği ve üst sıralara taşıyacı hale getirmek için ise ilk basamak site içi SEO işlemidir. Kurallara uygun olarak yapılan site için SEO işlemi, sitenizi arama motorlarının daha hızlı tanımasına, sevmesine ve daha hızlı indexlemesine yardımcı olacaktır.

Uçsuz bucaksız internet ortamında hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yükselmek ve sitenize veya projenize daha fazla potansiyel ziyaretçi veya müşteri çekmek için, mutlaka iyi bir site içi SEO işlemi yapmalısınız.

is kapali

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress tabanlı tüm sitelerde site içi SEO işlemi çalışması yapıyorum.

İç SEO işlemi sitenizi arama motorlarına tanıtmak için yapılan bir işlemdir. Arama motorlarının tanıdığı siteler elbette üst sıralara yükseliş gösterir. Ancak arama motorlarında üst sıralara yükselmek için iç SEO işlemi tek başına yeterli değildir. İç SEO işlemi ile sitelerinizi arama motorlarına tanıttıktan sonra daha bir çok etkeni de yerine getirmek gereklidir.

İş yoğunluğuna göre işlem ortalama 2-4 saat arasında bitmektedir. Ancak yoğunluğa göre iş teslimi 24 saati bulabilir. 

İşlemi yapmak için sizden sadece wordpress giriş bilgilerinizi talep ediyorum. İşlem bittikten sonra sitenizi teslim ederek giriş şifrenizi değiştiriyorsunuz.

İşlem yapıldıktan sonra sitenizin arama motorlarına indexlenmesi ortalama 1-2 hafta arasında değişmektedir. Sitenizin dış SEO durumuna göre bu süre azalabilir veya artabilir.